‘Veda Mesajı’ Yolladı mı? Julia Ituma’nın Takımından Yeni Açıklama

İstanbul’da hayatını kaybeden İtalyan voleybolcu Julia Ituma’nın ölmeden önce takımına veda mesajı gönderdiği iddialarına takımından açıklama geldi. Takım, medyada yer alan haberlerin doğru olmadığını duyurdu.

‘Julia’nın acısını bizimle paylaşmasını çok isterdik’

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Igor Gorgonzola Novara’nın dün akşam yaptığı basın açıklamasında, ”Julia takım arkadaşlarına, teknik ekibe ya da yönetime hiçbir şekilde veda mesajı yollamamıştır” denildi. Ayrıca ‘’Julia’nın durumundan endişe eden üçüncü şahısların, trajediden önce takım arkadaşlarıyla temas kurduğu söylentilerinin tamamen yanlış olduğu’’ belirtildi.

Takım adına ortak açıklamada, ”Julia’nın acısını bizimle paylaşmasını çok isterdik” denildi ve ”Herkesten ruh halimize saygı duymasını istiyoruz” ricası paylaşıldı.

‘Kendimizi çaresiz ve mağlup hissediyoruz’

Igor Gorgonzola Novara Başkanı Suor Giovanna Saporiti de ‘Julia’nın sıkıntısını önleyemediğimiz ve zamanında müdahale etme fırsatı bulamadığımız için bugün hepimiz kendimizi çaresiz ve mağlup hissediyoruz… Julia bize açılmadı; kırılganlığını güçlü, kibar, neşeli, kararlı bir kız görünümünün arkasına gizlemek için ördüğü duvarı aşamamış olmanın pişmanlığı hep bizimle olacak’ dedi.

Saporiti, bu olayın ardından şok içinde olan takım oyuncuları ve ekip üyelerine profesyonel psikolojik destek sağlandığını da belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir