İddia: CHP’de ortaya çıkan WhatsApp yazışmaları kavgaya dönüştü

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için Genel Kurul’da imza toplanınca CHP’li milletvekillerinin WhatsApp üzerinden birbiri ile yaptıkları tartışma ortaya çıkmıştı.

Tartışmanın devam ederek fiziki kavgaya dönüştüğü iddia edildi. Gazeteci Altan Sancar, “Mahmut Tanal, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’a yumruk atmaya çalıştı” iddiasını gündeme taşıdı.

Sosyal medya hesabından iddiaları anlatan Sancar, Mahmut Tanal’ın Ali Mahir Başarır’a yumruk attığını söyledi. Sancar paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“CHP’li Mahmut Tanal, grup başkanvekili Ali Mahir Başarır’a hakaret ederek yumruk atmaya çalıştı CHP’de kurultay için Meclis Genel Kurulu’nda imza toplanması ve Whatsapp grubunda buna Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın itiraz etmesi üzerine Mahmut Tanal, Başarır’a yönelik fiziki müdahalede bulundu ve hakaret etti.

İmza toplandığı bilgisinin ortaya çıkması üzerine CHP’den bazı isimler ve Başarır “Genç ve yeni vekiller kendilerini baskı altında hisseder” diyerek itiraz etti. Whatsapp grubundaki yazışmaların basına sızmasını da gösteren Başarır’a ve ailesine yönelik ağır ifadeler kullanan Tanal, Başarır’ın göğsüne yumruk salladı.

Sesleri duyan Meclis polisi de olay yerine gelse de tartışmanın vekiller arasında olduğunu görünce olaya müdahale edemedi. Olay partililerin araya girmesi ile sona erdi.”

Altan Sancar, iddiaları Mahmut Tanal’a sorduğunu ancak Tanal’ın cevap vermediğini de dile getirdi ve “Tanal’dan cevap gelmesi halinde paylaşacağım. Fakat yaşananlara şahitlik eden Meclis personeli ve CHP’liler durumu doğruluyor” dedi.

TANAL’DAN YANIT: KARŞILIKLI HAKARET OLMADI

Sancar’ın paylaşımının ardından Mahmut Tanal’dan açıklama geldi. Sosyal medya hesabından olaya ilişkin açıklamada bulunan Tanal, “yumruklaşma” iddialarına değinmezken “karşılıklı hakaret olmadı” dedi.

Mahmut Tanal açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Altan Sancar, sosyal medya hesabınızdan yer verdiğiniz iddialara ilişkin açıklamam şudur:

Grup Başkanvekilimiz ve Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır ile aramızda kurultay sürecine ilişkin bir tartışma ve gerilim yaşanmıştır. Ancak Şahsımız ve aile şerefimiz üzerine karşılıklı hakaret kesinlikle olmamıştır. Paylaşımınızda yer alan “Ali Mahir Başarır’ın şahsına ve ailesine yönelik ağır ifadeler kullandığım” iddiası, külliyen yalandır! Ali Mahir Başarır’ın ailesi benim ailemdir, benim ailem de Ali Mahir Başarır’ın ailesidir. Her bir CHP’linin ailesi, benim ailemdir.

Düne kadar nasıl adaletsizliğe, iktidarın keyfi uygulamalarına karşı birlikte mücadele ettiysek, bundan sonra da aynı şekilde mücadelemizi grup olarak sürdüreceğiz. Tekrar tekrar vurguluyorum! CHP, demokrasiyi içselleştirmiş bir partidir. Aramızda farklı görüşler olsa da biz her zaman büyük bir ailenin parçasıyız. CHP Milletvekilleri, ne birbirlerinin ne de bir başkasının namusu, şerefi ve ailesi üzerine hakaret etmez.” (HABER MERKEZİ)

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir