Zafer Ultra Maratonu bu yıl sınırları aşıyor

Zafer Ultra Maratonu’nda geçen yılın 295 km’lik ultra maraton ve halk koşusundan farklı olarak, bu sene koşu adımları sanal arenada atılacak. Katılımı Türkiye sınırları dışına taşıyarak, tüm dünyayı kucaklamak adına sanal olarak düzenlenecek olan Zafer Ultra Maratonu’nda koşucular artık coğrafi sınırları aşarak, dünyanın dört bir yanından katılımcılarla bir araya gelebilecek. 15 Ağustos itibariyle başlayan sanal koşuda 60 saatte 2600 km koşuldu. 30 Ağustos tarihinde sona erecek sanal koşuya katılım büyük bir hızla artıyor. 

Koşucular dünya neresinde olursa olsun, zaferin izini sürerek, diledikleri mesafeyi koşup, zafer yolunu ve zafer ateşini temsil eden bu adımları uygulama yardımıyla kaydedip Nef Vakfı sistemine yükleyecek. Böylece dünyanın her noktasından koşucular Zafer Ultra Maratonu’na anlam dolu bir katkı sağlayacak. Koşucuların adımlarını yükledikleri kilometreler, sistemde otomatik olarak güncellenerek, takip edilecek. 

Geçtiğimiz yılın zafer rotası olan Afyon-İzmir rotası, bu yıl da aynı heyecanla sanal ortam üzerinde devam edecek. Yaklaşık 295 km’lik bu eşsiz rota, koşucuların yüklediği kilometrelerle adım adım tamamlanacak. Kimi bir kilometre ekleyecek, kimi 50 km… Her adım, zaferin sembolüne bir tuğla daha eklemek anlamına gelecek. 

Zafer ruhuna ortak olmak isteyen katılımcılar ister İngiltere’de yaşasın, ister Amerika’da, Türkiye’de, Azerbaycan’da, Kazakistan’da, Almanya’da, Fransa’da, Hollanda’da, Dubai’de, Avustralya’da ya da dünyanın çok uzak bir köşesinde yaşasın, fiziksel uzaklıklardan bağımsız, www.zaferultramaratonu.com adresinden kayıt yaptırabilecek ve sanal koşuya katılarak tek yürek olarak atalarımızın yolunda buluşacaklar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir